اوایل نوجوانی 13_14_15(هفتم تا نهم)

انتخاب رشته وشغل صحیح با رویکرد رفتارشناسیDisc

انتخاب رشته وشغل صحیح با رویکرد رفتارشناسیDisc

توضیحات دوره

  • هدف کلی 

شناسایی و آموزش مدل دیسک به شرکت کنندگان برای شناخت بهتر شخصیت خود و تصمیم گیری صحیح در مورد انتخاب رشته دانشگاه که منجر به انتخاب شغل میشود

  • اهمیت 

دیسک زبان جهانی رفتار است، قبل از اینکه بگوییم دیسک چیست، اجازه بدهید درباره اینکه دیسک چه چیزی نیست صحبت کنیم.دیسک درباره هوش، ارزش ها یا مهارت ها صحبت نمی کند. دیسک به بررسی شخصیت نمی پردازد. یک اشتباه و باور عمومی غلط  این است که دیسک شخیت شما را اندازه گیری می کند. اساس و پایه شخصیت مواردی همچون ارزشها ی شما، انگیزه ها شما؛ هیجانات شما؛ باورها، عادات ها و نگرش و حتی بیشتر از اینها را در بر می گیرد.

ارزیابی شخصیت شما که منحصر به فرد است، بسیار سخت می باشد. دیسک صرفا درباره رفتارهای قابل مشاهده شما صحبت می کند.مدل دیسک بر اساس دو محور متقاطع طراحی شده که افرادی که خیلی برونگرا هستند در منتهی الیه سمت راست، افرادی که محتاط هستند در قسمت پایین سمت چپ قرار می گیرند، کسانی که وظیفه گرا هستند سمت چپ بالا و افرادی که انسان محور هستند پایین نمودار سمت راست قرار می گیرند ، این چارچوب مدل دیسک می باشد.

یکی از ابزارهای تصمیم‌گیری برای انتخاب شغل و یا انتخاب رشته تحصیلی می‌باشد و توجه به ویژگی‌های رفتاری می‌توانند تاثیر مثبتی بر موفقیت افراد بگذارد بدون شک افرادی که فاکتورهای علمی و دقیق‌تری را در فرآیند تصمیم‌گیری خود دخیل می‌کنند تصمیماتشان کیفیت بهتری داشته و زمینه‌ساز موفقیت‌های بیشتری برای آن‌ها می‌شود.

  • سرفصل ها
  1. معرفی اجمالی مدل دیسک و انجام تست در صورت تمایل نوجوانان شرکت کننده
  2. ویژگی‌های دوره آموزش رفتار شناسی با مدل دیسک
  3. شناخت خود و شناخت دیگران با کمک مدل دیسک
  4. سازگاری با سبکهای رفتاری دیسک
  5. معرفی رشته ها ی دانشگاه و شغلهای موجود در آن رشته و بازار کار هرکدام

لیست دوره ها جهت پیش ثبت نام

لیست دوره ها